Agrovisio 2 milyon Euro değerleme üzerinden ikinci yatırım turunu tamamladı.

Published by ezgi ışık on

Agrovisio olarak, 40 milyon hektarın üzerinde tarım alanını uydu ve drone görüntüleriyle yıl boyunca gözlemleyerek tarım işletmelerine risklerini yönetmede ve karlılıklarını arttırmada yardımcı oluyoruz.

Yüzleşmekte olduğumuz iklim değişikliği tarımsal üretimdeki dalgalanmaların %32’sinden sorumlu. Bu öngörülmezlik tarım ürünü fiyatlarında kısa vadede bile %40’lara varan fiyat dalgalanmalarına neden oluyor. Bu da globalde baktığımızda üretimleri için tonlarla satın alım yapan 2 milyon tarım işletmesine ve 570 milyon çiftçiye milyonlarca liralık riskler yüklüyor. Riskin yönetilememesi işletmeleri de çiftçileri de üretimden kopararak gıda güvenliğini tehdit ediyor.

Agrovisio olarak; dijital platformumuzdan sunduğumuz ekili alan tespiti, rekolte tahmini, hasat tespiti, bitki sağlığı takibi analizleri ile tarımsal üretimdeki risk ve belirsizliklerle mücadelede kullanıcılarımıza önemli bir avantaj sağlıyoruz. Agrovisio olarak, uydudan gözlemle geniş alanları sürekli ve tüm noktalarda detaylı olarak tarıyor, hasat beklentilerini ve üretimde yaşanan sorunları tarla tarla kullanıcılarımıza sunuyoruz. Üretim sezonunda tespit ettiğimiz sorunları mobil ve web platformları aracılığıyla çiftçilerle de paylaşarak ürün kayıplarının önüne geçiyor, sürdürülebilir tarıma destek oluyoruz. Tarıma dayalı sanayi kuruluşları ve çiftçinin yanı sıra devlet kurumları, sigorta şirketleri, bankalar, kooperatifler, bizim sağladığımız içgörü analizlerini; işlerini takip etmek, verimi artırmak ve gelecek projeksiyonlarını yapmak için rahatlıkla kullanabiliyor.

Agrovisio olarak, aldığımız ilk yatırımımızın ardından Estonya’da da şirketleştik ve İtalya’da şubemizi açarak Avrupa’da hizmet sunmaya başladık. Kısa sürede kullanıcı sayısımızı 200’den 1500’ün üzerine çıkararak sürdürülebilir tarıma 3 ülkede katkı sağlar hale geldik.

2021’deki büyüme hedeflerimizi tutturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni yatırım sayesinde birbirinden kıymetli yatırımcılarımızla birlikte çalışmaya başlamanın, onların tecrübe ve rehberliklerini Agrovisio’nun enerjisi ile bütünleştirmenin yolculuğumuzu daha da hızlandıracağı kanaatindeyiz. Agrovisio ailesi olarak tarımsal uzaktan algılama servislerinde ilkleri gerçekleştiren teknolojileri ve servisleri sunmaya devam edeceğiz. Yatırım ile Avrupa’daki satış ve pazarlama ağlarımızı genişleterek 2022’deki 3 katlık büyüme hedefimizi yakalamak istiyoruz. Aradığımız yatırım miktarın üzerinde bir talep gelmesi, bize 2022 yol haritamızdaki yeni yatırım turu için de olumlu sinyaller vermiş oldu. Globalleşme yolumuzdaki 2. yatırım turumuz hepimize hayırlı olsun!

Yatırımcılarımız Startup Wise Guys, E. Bora Büyüknisan, Aristo ApS, Cenciarini & Co. Merchant and Investment Banking, Çukurova Yatırım Platformu, Keiretsu Forum Türkiye, Galata Business Angels ve Egiad Melekleri’ne teşekkür ederiz.

  • E. Bora Büyüknisan
  • Çukurova Yatırım Platformu
  • Keiretsu Forum Türkiye
  • Galata Business Angels ve Egiad Melekleri

Diğer yazılarımızda görüşmek üzere…

Sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip etmeyi ihmal etmeyin.

Categories: Genel

0 Comments

Leave a Reply

Avatar placeholder

Your email address will not be published. Required fields are marked *